• امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 13 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024
0
فرماندار تالش؛

ساماندهی و کارآمد سازی ساحل یک امر ضروریست

  • کد خبر : 569
  • 11 ژوئن 2024 - 18:49
ساماندهی و کارآمد سازی ساحل یک امر ضروریست
فرماندار تالش ساماندهی و کارآمدسازی سواحل با محوریت بهرداری اقتصادی امری ضروری و مهم می باشد

به گزارش پایگاه خبری عصر کادوس؛ ایرج موذن صبح امروز (دوشنبه ۲۱ خرداد ماه) در جلسه ستاد ساماندهی سواحل شهرستان تالش که با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، بخشداران و مسئولین ذیربط برگزارشد ،  این شهرستان را مقصدی جذاب برای گردشگران دانست و اظهار کرد: باید موضوعات مهم ساماندهی کارآمدسازی فرهنگی و تفریحی با محوریت بهره برداری اقتصادی در سواحل بر مبنای طرح و برنامه ریزی درست مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بخشداران، شهرداران و دهیاران مناطق ساحلی باید در ساماندهی و مدیریت مطلوب سواحل جهت بهره‌مندی گردشگران از امکانات پای کار باشند  استفاده از ظرفیات بومیان در توسعه و ساماندهی سواحل نقش بسزایی دارد.

فرماندار تالش تصریح کرد: با ۹۳ کیلومتر نوار ساحلی، متعدد بودن راه‌های دسترسی به دریا و افزایش نقاط خطرآفرین در طول نوار ساحلی شهرستان ، باید به موضوعات امنیتی، فرهنگی و تفریحی در سواحل توجه اساسی شود.

 موذن با تاکید بر اینکه توجه به ارزش‌های اسلامی به ویژه رعایت شئونات اسلامی و دینی بر همه واجب است، نباید در سطح سواحل با برخی اقدامات ناهنجار ارزش‌ها زیر سوال برود، بیان کرد: باید ستاد سواحل با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی کمیته فرهنگی فعال کند و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، جشنواره‌های مختلف، مسابقات ورزشی ف برنامه‌های شاد و مفرح زمینه ساز حضور خانواده ها و باعث نشاط اجتماعی شود.

  فرماندار تالش افزود: برپایی بازارچه های ساحلی برای عرضه صنایع دستی ، محصولات و تولیدات محلی برای رونق کسب و کار بومیان نوار ساحلی باید با بهره‌گیری از توان مردمی در سواحل انجام شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://asrekadoos.ir/?p=569
  • نویسنده : افشین انگشافی
  • 9 بازدید