• امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 13 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024
0
مدیر مرکز انتقال خون تالش:

اهدای خون ۵۲۰۰ نفر در تالش در سال ۱۴۰۲ | جوانان تالشی بیشترین مشارکت اهدای خون در گیلان را داشتند

  • کد خبر : 486
  • 02 ژوئن 2024 - 0:00
اهدای خون ۵۲۰۰ نفر در تالش در سال ۱۴۰۲ | جوانان تالشی بیشترین مشارکت اهدای خون در گیلان را داشتند
مدیر انتقال خون تالش با بیان اینکه پایگاه انتقال خون تالش با ثبت بیشترین آمار مشارکت جوانان در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال در اهدای خون بیشترین آمار اهدای قشر جوان را در استان به خود اختصاص داد، گفت: طی سال گذشته ۶۰۷۸ نفر برای اهدای خون به مرکز اهدای خون تالش مراجعه و ۵۲۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش پایگاه خبری عصر کادوس؛ شهریار دادخواه امروز شنبه دوازدهم خردادماه در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تقدیر از مشارکت آحاد مردم در امر خداپسندانه اهدای خون گفت: در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۰۷۸ نفر به منظور مشارکت در امر خداپسندانه اهدای خون به مرکز انتقال خون تالش مراجعه کردند که تعداد ۵۲۰۰ نفر که ۱۵۰ نفر آن خانم و ۵۰۵۰ نفر آقا بودند موفق به اهدای خون شدند.

مدیر انتقال خون تالش بر لزوم توجه بیشتر مردم به ویژه جوانان به اهدای خون اشاره کرد و گفت: پایگاه انتقال خون تالش با ثبت بیشترین آمار مشارکت جوانان در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال در اهدای خون بیشترین آمار اهدای قشر جوان را در استان به خود اختصاص داد.

دادخواه در ادامه به مشارکت ۸۷۲ نفر در اهدای خون در دو ماهه اول سال ۱۴۰۳ اشاره و اظهار کرد: در دو ماهه اول سال ۱۴۰۳ تعداد ۸۷۲ نفر در مرکز انتقال خون تالش موفق به اهدای خون شدند که تعداد ۱۸ نفر خانم و ۸۵۴ نفر آقا بودند.

مدیر مرکز انتقال خون تالش در ادامه افزود: با توجه به نیاز برخی بیماران به فرآورده پلاسما، سه مرکز انتقال خون در استان گیلان در تولید آن فعال هستند که مراکز لاهیجان در شرق گیلان، رشت در مرکز و تالش در غرب گیلان مجهز به تولید پلاسما از خون هستند.

وی در ادامه ضمن دعوت از آحاد مردم به منظور مشارکت در اقدام حسنه اهدای خون گفت: با توجه به نیاز مبرم بیماران در کشور به خون مورد نیاز و به منظور کمک به افزایش جمعیت و تضمین سلامت مادران باردار از مردم عزیز به ویژه جوانان تقاضامندیم در امر خداپسندانه اهدای خون مشارکت داشته باشند.

مدیر مرکز انتقال خون تالش همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از افراد جامعه به دلایل مختلف نمی‌توانند اهدای خون انجام دهند، گفت: در بین مردم هستند افرادی که به دلیل بیماری یا دلایل خاص دیگر نمی‌توانند اهدای خون انجام دهند لذا این افراد و خیرین بزرگوار می‌توانند با کمک‌های مالی در حمایت از بیماران و اهدا کنندگان عزیز در مسیر تجهیز و افزایش کیفیت خدمت رسانی مرکز انتقال خون تالش مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://asrekadoos.ir/?p=486
  • نویسنده : افشین انگشافی
  • 13 بازدید